طبق تفاهم‌­نامه بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) و بانک‌های قرض‌الحسنه کشور، هر ایرانی می‌­تواند از یک تا 300 میلیون تومان وام بدون کارمزد دریافت کند و با اهدا به بنیاد در طرح نذر علمی مشارکت کند.

رونمایی از طرح نذر علمی مردمی در بنیاد مصطفی (ص)

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)، طبق تفاهم‌­نامه این بنیاد و بانک‌های قرض‌الحسنه کشور، هر ایرانی می‌­تواند از یک تا 300 میلیون تومان وام بدون کارمزد دریافت کند و با اهدا به بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) در نذر علمی مشارکت کند.

سیدعلی عمرانی، مدیر اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با تشکر از مدیران و کارمندان بانک قرض‌­الحسنه مهر ایران که در انجام این طرح، پرتلاش ظاهر شدند بیان کرد: تا قبل از اجرایی شدن این طرح، در جامعه خادم المصطفی(ص) شعار «هر مسلمان یک سهم برای توسعه علم و فناوری در جهان اسلام» را داشتیم. امروز با استفاده از ظرفیت­‌های بانک قرض‌­الحسنه مهر ایران امیدواریم که در این طرح به شعار «یک میلیون نفر، یک میلیون نذر علمی» دست یابیم که بتوانیم فعالیت‌­های بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) را گسترش دهیم.

وی در ادامه افزود: این طرح محدود به ایران نیست، ما افرادی از کشورهای دیگر داریم که علاقه‌­مند به حمایت از بنیاد مصطفی(ص) هستند و این اشتیاق در کشورهای دیگر نیز وجود دارد اما با توجه به مشکلاتی که در روند جابه‌جایی منابع وجود دارد، در تلاش هستیم تا با استفاده از ظرفیت­‌های بانک قرض‌­الحسنه مهر ایران، این ظرفیت را نیز فعال کنیم.

 مدیر اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) در ادامه اظهار داشت: جوایز علمی دنیا به دولت‌ها وابسته نیستند و از منابع مردمی در توسعه علم و فناوری کمک می‌­گیرند. ما در بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) کارهای مختلفی انجام می­‌دهیم که در رأس آن می­‌توان جایزه مصطفی (ص) را نام برد. از جمله دیگر فعالیت­‌های بنیاد، برگزاری رقابت علمی کنز، مسابقه دانش‌­آموزی نور و نشست استپ هستند.

سعید شمسی‌نژاد مدیرعامل بانک قرض‌­الحسنه مهر ایران با بررسی همکاری‌­های این بانک و بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) گفت: یکی از دغدغه­‌های ما در بانک قرض‌­الحسنه مهر ایران، توسعه علم و فناوری در ایران است، از این رو در چند سال گذشته همکاری­‌های خوبی با بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) داشته‌­ایم که در طرح مردمی نذر علمی این همکاری تداوم یافته است.

مدیرعامل بانک قرض‌­الحسنه مهر ایران در مورد جزییات طرح مردمی نذر علمی اعلام کرد: در روند اجرایی این طرح ما تعهد می‌­کنیم که هریک از افراد جامعه می‌­توانند با مراجعه به شعب بانک قرض‌الحسنه مهرایران در سراسر کشور از یک تا 300 میلیون تومان وام بدون ضامن و بدون کارمزد با اقساط 6 تا 48 ماهه بگیرد که پس از انجام مراحل، وام از طرف بانک به بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) منتقل می‌­شود و متقاضیان قسط وام خود را خواهند پرداخت.

وی همچنین در مورد معوقات احتمالی بیان کرد: بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) اعلام کرده است در صورتی که اقساط وام شخصی به تعویق افتد، بنیاد معوقات را به بانک پرداخت می‌­کند.

شمسی­‌نژاد در مورد همکاری­‌های قبلی با بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) مطرح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گام‌­های متعددی را برای حمایت از علم و فناوری برداشته است که به عنوان نمونه می‌­توان به حمایت از صندوق سرمایه­‌گذاری و موقوفات جایزه مصطفی (ص) اشاره کرد. این صندوق بورسی مبالغی را از آحاد مردم به صورت هبه و یا قرض از خیرین جمع‌­آوری می‌­کند که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم در این صندوق مشارکت داشته است.

وی در مورد همکاری­‌های آتی نیز افزود: بانک قرض‌­الحسنه مهر ایران با سازمان اوقاف و بورس در حال بررسی بحث سهام و دارایی­‌های مالی است که با طراحی روند اجرایی آن در بخش وقف سهام هم فعال خواهیم شد.

رونمایی از طرح نذر علمی مردمی در بنیاد مصطفی (ص)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین سایر رسانه ها

پربازدیدترین ها