بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با هدف بهبود و تسهیل شرایط وام‌دهی از ابتدای دی ماه، کارمزد وام‌های خرد را به صفر درصد کاهش می‌دهد.

خاندوزی: کارمزد وام‌های خرد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران صفر می‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد: در سال جاری تعداد دریافت‌کنندگان تسهیلات از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به ۳ میلیون و ۳۰۰هزار نفر خواهد رسید.

وی اظهار داشت: از نظر مبلغی نیز تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک با ۶۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته همراه خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از ابتدای دی‌ماه برای وام‌های خرد (کمتر از ۲۰۰ میلیون ریال) کارمزد وام صفر خواهد شد و به‌تدریج برای سال آینده نیز تلاش می‌شود کارمزد وام‌های با سطوح متوسط نیز کمتر شود.

این وعده بر اساس برنامه کلان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای کاهش تدریجی کارمزد وام و حرکت به سمت مزد خدمت انجام می‌شود. از ابتدای دی ماه به بعد، برای وام‌های تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال، کارمزد تسهیلات و هزینه تشکیل پرونده صفر خواهد بود و صرفاً هزینه اعتبارسنجی سامانه ضمان از مشتری دریافت می‌شود. برای وام‌های بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال نیز کارمزد تسهیلات صفر خواهد بود و مشتری صرفاً هزینه تشکیل پرونده و اعتبارسنجی سامانه ضمان را پرداخت می‌کند.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌عنوان نخستین و بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور ضمن دریافت مجوزهای لازم از نهاد ناظر، بنا دارد ضمن کاهش تدریجی کارمزد وام، به سمت دریافت مزد خدمت حرکت کند. حذف کارمزد وام‌های خرد نیز در راستای اجرای این برنامه صورت گرفته است.

گسترش وثایق و تضامین مانند چک و سفته الکترونیک و همچنین فراهم کردن امکان توثیق سهام از جمله برنامه‌های بانک به منظور تسهیل شرایط دریافت وام برای اقشار مختلف بوده است. این بانک همچنین در برهه‌های مختلف یکی از بهترین عملکردها را در سطح شبکه بانکی از منظر پرداخت وام بدون ضامن به مشمولان داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

پربازدیدترین سایر رسانه ها

پربازدیدترین ها