مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان هرمزگان گفت: اغلب بانک‌ها با شرایطی سخت و بلندمدت اقدام به پرداخت وام می‌کنند. عموم مردم شرایط لازم برای این وام‌ها را ندارند و طولانی ‌بودن زمان پرداخت، مشکلی بر مشکلات آن‌ها می‌افزاید. بانکداری قرض‌الحسنه این روند را آسان کرده است و امیدواریم این مسیر به قوت خود ادامه یابد.

بانک‌های قرض‌الحسنه وام‌ها را با شرایطی آسان‌تر نسبت به سایر بانک‌ها پرداخت می‌کنند

به گزارش روابط عمومی و امور مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، «حسین شادخواست» مدیر شعب بانک در استان هرمزگان در برنامه گفت‌وگوی ویژه شبکه رادیویی گفت‌وگو با اشاره به جایگاه خاص بانکداری قرض‌الحسنه در کشور، اظهار داشت: بانک‌های قرض‌الحسنه در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و عمده دلیل آن تفاوت میان بانکداری قرض‌الحسنه و بانکداری عمومی است.
شادخواست ادامه داد: به این صورت که در بانکداری قرض‌الحسنه شاهد پرداخت وام بدون سود و در بانکداری عمومی شاهد اعطای وام‌های مختلف با سودهای متفاوت هستیم.
وی خاطرنشان ساخت: باید توجه داشته باشیم که در نظام بانکداری قرض‌الحسنه، بنا به عدم وجود بروکراسی‌های اداری و سهولت در دریافت وام، حتی افرادی که شغل مشخص و ثابتی هم ندارند می‌توانند از این وام ها بهره‌مند شوند.
شادخواست در همین رابطه گفت: به طور مثال فردی که شغل مناسبی ندارد می‌تواند با دریافت وام قرض‌الحسنه و در راستای بازپرداخت به‌موقع آن، شغل مناسبی برای خود راه‌اندازی کند تا ضمن اشتغال‌زایی، گره از مشکل وی نیز گشوده شود.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان هرمزگان با تأکید بر نقش به‌سزای بانک‌های قرض‌الحسنه در رونق تولید نیز گفت: در طول سال‌های اخیر شاهد رونق بانکداری قرض‌الحسنه در سراسر کشور بوده‌ایم که با استقبال خاص مردم مواجه شد و این اقدامی مؤثر در راستای اشتغال‌زایی، کارآفرینی و رونق تولید بود.
شادخواست با اشاره به شرایط خاص پرداخت وام به زنان سرپرست خانوار گفت: بانک‌های قرض‌الحسنه باتوجه‌ به شرایط ویژه اقتصاد کشور و ضرورت پرداخت وام فوری به زنان سرپرست خانوار، روند خاصی را برای این قبیل افراد در نظر گرفته‌اند تا در کمترین زمان ممکن وام‌هایی کارآمد در راستای انجام امور تولیدی پرداخت کنند که ضمن سهل‌الوصول بودن این وام‌ها، گامی در راستای کارآفرینی و رونق تولید توسط بانوان کشور برداشته شود.
وی همچنین تأکید کرد: رسالت اصلی بانک‌های قرض‌الحسنه در کشور بر مبنای وام‌دهی به‌ همه افرادی بنا نهاده شده که نیاز به وام دارند تا دیگر وام‌دهی منحصر به افراد با شرایط خاص نباشد و روند پرداخت وام تا حد امکان آسان شود.
شادخواست در پایان گفت: اغلب بانک‌ها با شرایطی سخت و بلندمدت اقدام به پرداخت وام می‌کنند. عموم مردم شرایط لازم برای این وام‌ها را ندارند و طولانی ‌بودن زمان پرداخت، مشکلی بر مشکلات آن‌ها می‌افزاید. بانکداری قرض‌الحسنه این روند را آسان کرده است و امیدواریم این مسیر به قوت خود ادامه یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

پربازدیدترین گفت‌وگو

پربازدیدترین ها